wtorek, 30 kwietnia 2013

System ochrony bogatych

Prezydent Francji Francois Hollande zaproponował nowe ulgi podatkowe dla ludzi przedsiębiorczych. Tylko uważni obserwatorzy mogą dostrzec że ulgi te służą ochronie bogatych oraz pomagają jeszcze bardziej się bogacić lub przejmować od biedniejszych ich biznesy. Ulgi są tak przemyślane by kapitał płyną lub był chroniony wśród elit a w żaden sposób nie ułatwia biednym wzbogacić się.

Jeśli więc wpadłeś na genialny pomysł i rozwinąłeś swój biznes to możesz go sprzedać a rząd da ci ulgę za zysk ze sprzedaży. Jest to oczywiście zabieg pomagający korporacja przejmowanie biznesów. Można też spodziewać się, że rząd bez rozgłosu zechce zachęcać małe, ale zyskowne firmy do sprzedaży wystarczy, że będzie je nękał kontrolami podatkowymi, bo przecież to jedyny sensowny powód, dla którego istnieją urzędy skarbowe z rozbudowanym systemem przepisów.

W Polsce działa podobny system i odnoszę wrażenie, że obecnie będzie on wdrażany do Francji. Na ten temat powstał film „Układ Zamknięty”. Można w nim prześledzić mechanizm kradzenia cudzej firmy przez urzędników państwowych. Zachęcam do obejrzenia tego filmu, ale nie wersji pirackiej tylko zachęcam do zakupu DVD jak się ukaże, bo obecnie film jeszcze jest grany w kinach.

Czytając w prasie lub słuchając w TV wiadomości o ulgach podatkowych powinieneś zastanowić się, kto na tym zyska. Jeśli będziesz uważnym obserwatorem to szybko zorientujesz się, że system podatkowy jest tak domykany by oligarchia była zamknięta dla nielicznych i by nigdy dobrobyt nie stał się powszechny dla wszystkich. Żeby mogła istnieć oligarchia musza istnieć biedacy. Tak samo żeby firmy farmaceutyczne mogły się bogacić musza istnieć ludzie chorzy. Tylko nieliczne osoby są wstanie pojąć, że system lecznictwa nie jest tak przemyślany by nigdy nikogo nie wyleczyć.

Całym światem rządzi zły. Ci, co posiadają władzę i pieniądze będą swoje środki wykorzystywać by im było lepiej a im będzie lepiej, gdy pozostali ludzie będą chcieli na nich pracować, gdy będą im służyć niczym niewolnicy, ale sami będą się troszczyć o siebie. Im więcej ludzi jest biednymi tym większa szansa na to, że za pieniądze oddadzą swoje narządy na przeszczep a to zwiększa szanse oligarchów na dłuższe życie. Im więcej młodych ludzi żyje w biedzie tym większą szanse mają bogacze na zaspokojenie swoich najbardziej wynaturzonych i zwierzęcych popędów seksualnych.

Miliardy ludzi stymulowane przepychem z reklam i z filmów zrobią wszystko by dostać się do ich zdaniem lepszego świata. Dlatego bardzo ważne jest by umieć żyć skromnie, nie rozbudzać w sobie zachłanności. Żyć dla innych.
Pismo Święte, Hebrajczyków 13:5
Postępowanie wasze niech będzie wolne od chciwości na pieniądze: zadowalajcie się tym, co macie. Sam bowiem powiedział: Nie opuszczę cię ani pozostawię.
Polecam wykład na temat prawdziwej historii okradania firm prywatnych przez urzędników państwowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O tym warto wiedzieć!