wtorek, 13 marca 2012

Azjatyckie chwasty rozsiewane wśród chrześcijan

Dziś prezentuję film, z kimś kto posiada, olbrzymie doświadczenie w sprawach hinduskich. Ma to dla nas znaczenie, w kontekście propagowania wśród naszych dzieci filozofii i duchowości wschodnich. Karate, reinkarnacja, medytacja, joga itp. “nauki” są dziś rozpowszechniane głównie przez modę i łatwowierność społeczeństwa, wychowanego na naukach Chrystusa. Chrześcijanie, obojętnie czy mocno przeżywający swoją wiarę, czy traktujący ją bardzo powierzchownie, są wychowani w pewnej wierze w dobro i szczerość innych ludzi. To niestety wykorzystują ci co głoszą nauki demonów. 


Mt 15:9 bp "i czczą mnie na próżno, głosząc nauki, które są nakazami ludzkimi'."

Warto zapoznać się z pewnymi faktami nawet jeśli my sami nie spotkamy się z omawianymi tu problemami to możemy mieć okazję pomóc innym, którzy być może słysząc o drodze, którą kroczymy zechcą się nas poradzić. Wyraźnie widać, że duchowość wschodu jest nam dziś serwowana nie jako religia konkurencyjna do nauk Chrystusa ale raczej jako nakładka na nasza wiarę.

Dz 20:30 bp "Nawet wśród was znajdą się tacy, którzy będą głosili zgubne nauki, aby pociągnąć za sobą uczniów."

Temat przybliży nam Michaela Pawlik, dominikanka, która przez długi czas mieszkała w Indiach jeszcze jako osoba świecka.  Zna hinduizm z bezpośredniej obserwacji i często podkreśla, że to co chrześcijanom mówi się na temat tej religii to tylko część propagandowa. Rzeczywistość jest wyjątkowo nieprzyjemna a nawet demoniczna. Nagranie to znalazłem na youtube ale pochodzi z katolickiego źródła, ma więc zabarwienie katolickie, jednak w głównym temacie trzyma się rzetelnej wiedzy, dlatego polecam wysłuchanie go z uwagą.
Ef 4:14 bp "Już nie będziemy dziećmi, które się zdają na igraszkę fal i poddają prądom nauki prowadzącej przez oszustwa i przebiegłość ludzką na manowce."

2Tm 4:3 bp "Bo przyjdzie czas, kiedy ludzie nie zechcą przyjąć zdrowej nauki, ale według własnych upodobań dobiorą sobie nauczycieli, spragnieni tego, co miłe dla ucha," 


Super Fakty - Centrum Medialne Wolność i PrawdaAp 2:14 bp "Ale trochę mam tobie za złe, że masz tam takich, co się trzymają nauki Balaama, który pouczył Balaka, jak podsunąć synowi Izraela sposobność do grzechu przez spożycie ofiar składanych bożkom i uprawianie rozpusty."

Super Fakty - Centrum Medialne Wolność i Prawda

______________________
krzysztof król

1 komentarz:

  1. o jojoj ale ten pierwszy film to nie jest dla nas zbyt dobry przyklad, bo ta siostra mowi ze nie mozna opierac sie na Pismie Swietym, bo nie jest dla prywatnego objasniania wiec nalezy polegac na katechizmie , bo kto nie zna ,,prawd wiary,, ten nic nie zrozumie z Biblii. Mysle ,ze to nie jest budujace.

    OdpowiedzUsuń

O tym warto wiedzieć!